میدان مردم یا میــدان رن میــن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای ها)

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

میدان مردم یا میــدان رن میــن شــانگهای


میدانی بزرگ، واقع در مرکز شهر و مابین دو خیابان نانجینگ غربی و نانجینگ شرقی است. البته بنای فعلی میدان مردم متعلق به سال ۱۹۹۳ است که از نو بازسازی گردید. ساختمان شهرداری فعلی در وسط و البته موزه شانگهای نیز در کنار این میدان قابل مشاهده است که می‌توان از آن نیز بازدید نمود.میدان رنمین یا میدان مردم پارک سر سبزی است در مرکز شهر شانگهای. جایی برای فعالیت های غیر رسمی و گردش تفریح کسانی که تور چین را انتخاب کرده اند و همچنین موزه های با ارزشی در آن خواهید یافت که از آن جمله می توان به موزه شانگهای، موزه هنر شانگهای، مرکز معماری و شهرسازی شانگهای و موکا شانگهای (MoCA). در نزدیکی موکا دریاچه نیلوفر آبی را از دست ندهید. همچنین در نزدیکی میدان رنمین یک ایستگاه مترو وجود دارد گردشگران از این مکان بعنوان یکی از دیدنی های شانگهای یاد می کنند.


در شمال میدان، تئاتر بزرگ شهر که کاملا شیشه‌ای و بسیار بزرگ ساخته شده قرار دارد. در بخش‌های دیگر میدان نیز می‌توانید ساختمان‌هایی چون خیابان برندهای معروف هنگ‌کنگ، مرکز خرید دیمی، بزرگترین ایستگاه متروی آسیا و بالاخره بزرگترین پارکینگ زیرزمینی شانگهای را پیدا کنید.
هــر کلان شــهر کمونیســتی دارای یــک میــدان عمومــی بــا ابهــت اســت کــه در قلــب شــهر قــرار دارد، و میــدان رن میــن شــانگهای نیــز از ایــن دســته میدان هاســت. ایــن میــدان قطــب دانــش جغرافــی و فرهنگــی و مرکــز جاذبــه ی شــهر اســت. بلــه، ایــن میــدان کمتــر از میــدان تیانان مــن پکــن مــورد رســیدگی و نظم بخشــی قــرار گرفتــه امــا زیبایــی خــاص خــود را نیــز دارد و نســبتا هــم شــلوغ تر اســت.
میدان مردم که قبل از انقلاب کمونیستی یک مسیر مسابقه‌ی اسب‌سواری بود در جنوب جاده‌ی غربی Nanjing قرار دارد. این مکان یک میدان عمومی بزرگ است که ساختمان شهرداری شانگ‌های هم در آن واقع شده است. میدان مردم ترکیبی زیبا و دلنشین از پارک و معماری است. یک لیوان چایی تهیه کنید، در پارک بنشینید و از شنیدن صدای مصنوعی پرندگانی که از بلندگوها پخش می‌شود لذت ببرید! نکته‌ها:- موزه‌ی هنرهای معاصر این پارک، یکی از بهترین‌ موزه‌های شانگهای محسوب می‌شود که با نمایشگاه‌های فصلی توسط هنرمندان جوان اداره می‌شود.
از زمانی که پیست اتومبیل رانی از نیمه جنوبی شهر شانگهای عبور کرد، میدان اصلی شهر تبدیل به یک مرکز فرهنگی و اجتماعی شد. معمولا در این میدان کبوترهای زیادی دیده می شوند که گردشگران کودکان خود را به غذا دادن به کبوتران تشویق می کنند. تقریبا محلی برای دون دادن کبوتران شده است بسیار جذاب و زیبا می باشد.
میدان مردم ۶۰۰ متر طول و ۳۲ متر عرض داشته و دارای کمربند سبز با عرض ۵.۵ متری است و از این رو میدانی زیبا محسوب می‌شود که پرواز هزاران کبوتر در اطراف آن، منظره‌ی منحصر بفردی به آن بخشیده است.

 

JoomShaper

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فراز سیر آپادانا می باشد, © 2017