مرکز مالی جهانی شانگهای

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای ها)

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

مرکز مالی جهانی شانگهای
(Shanghai Word Financial Centre swfc)


مرکز مالی جهانی شانگهای ، یا همان (Shanghai Word Financial Centre swfc) ، یک آسمان خراش فوق بلند است که در منطقه پودانگ شهر شانگهای واقع شده است. Kohn Pedersen Fox طراح این ساختمان بوده است و ساخت آن بر عهده شرکت Mori Building بوده است. این ابر سازه یک آسمان خراش چند منظوره است که از دفاتر اداری ، هتل ها ، اتاق های کنفرانس ، عرشه های تماشا و مال های خرید در طبقات پایین تر تشکیل شده است.


ساختمان مرکز مالی جهانی شانگهای دومین برج بلند جهان و یکی از جاذبه های گردشگری چین، در 28 آگوست سال 2008 در حالی بازگشایی شد که بخش تراس مخصوص تماشای آن، دو روز دیرتر افتتاح شد. این تراس تماشا که در حال حاضر مرتفع ترین تراس تماشای جهان به شمار می رود ، به بینندگان نمایی از ارتفاع 474 متری زیر پایشان ارائه می نماید و یکی از پروژه‌های بلندپروازانه چینی ها برای دستیابی به توسعه اقتصادی ، مرکز مالی جهانی شانگهای می باشد .این پروژه با سرعتی بسیار بالا (هر طبقه در ۵/۴ روز) و هزینه‌ای بالغ بر ۱/۱ بیلیون دلار ساخته شد. فرم اصلی طرح ساختمان مرکز مالی جهانی شانگهای، یک مکعب است که به وسیله قوسهایی که به برافراشتگی ساختمان تأکید می‌کنند، قطع ‌میشود.
البته شاخص‌ترین عنصر طرح که موجب تقویت هندسه اصلی ساختمان می‌گردد و تحسین بسیاری از معماران را برانگیخته است، فضای خالی یا روزنی است که درمیان سطوح فوقانی ساختمان ایجاد شده و به مثابه دروازه‌ای در آسمان عمل خواهد کرد. در ضمن از نظر سازه‌ای، روزن ایجاد شده موجب کاهش فشار بادبر سازه می‌شود. این فضای خالی که گردشگران قادر خواهند بود در آن قدم بزنند، با افزایش ارتفاع ساختمان عریض تر شده و در انتهای برج با یک پل که دو طرف ساختمان را به هم وصل می‌کند، بسته می‌شود.
در 4 سپتامبر سال 2007 زمانی که این آسمان خراش ساختش به پایان رسید، با ارتفاع 492 متری خود، در مقام دوم بلندترین ساختمان های جهان ایستاد. این ساختمان بعد از برج شانگهای که قبلا بلند ترین ساختمان چین بود، بلندترین ساختمان کشور چین است و از جاذبه های توریستی شانگهای است.
این ساختمان علاوه بر این دارای بیشترین زمین اشغال شده مرتفع و بیشترین ارتفاغ سقف در سازه های ساختمانی در جهان می باشد و به همین خاطر لقب مرتفع ترین ساختمان جهان را داراست.
ساختمان SWFC برای طراحی منحصر به فردش مورد ستایش واقع شده است و درسال 2008 نام معمار این ساختمان به عنوان برترین معمار سال برای آسمان خراش های پایان یافته جهان ثبت گردید.
این ابر سازه یک آسمان خراش چند منظوره است که از دفاتر اداری، هتل ها، اتاق های کنفرانس، عرشه های تماشا و مال های خرید در طبقات پایین تر تشکیل شده است. پارک هیات یکی از هتل های این آسمان خراش است که 174 اتاق و سوئیت را به خود اختصاص داده است که از طبقه 79 تا 93 این برج را به خود اختصاص داده است، در حقیقت این هتل دومین هتل مرتفع جهان به شمار می رود و از هتل گرند هیات شانگهای که در طبقات 53 تا 87 برج جین مائو واقع شده نیز برتر است.
بنای بلند مرکز مالی جهانی شانگهای نه تنها میزبان ادارات مختلف است، بلکه تعداد وسیعی رستوران را در خود جای داده است. این مرکز همچنین در طبقه ۹۴ یک ایوان دارد که می توان مناظری بی نظیر از شهر شانگهای و نمایی منحصر به فرد از اورینتال تاور را از آنجا تماشا کرد.
نکته‌ها:
احتمالا در تمام شانگهای سرویس بهداشتی پاک‌تر و مجلل‌تر از سرویس‌های مرکز مالی جهانی شانگهای پیدا نکنید.

 

 

مرکز مالی جهانی شانگهای

 
 
JoomShaper

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فراز سیر آپادانا می باشد, © 2017