رودخانه­ ی نیوا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای ها)

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

رودخانه­ ی نیوا NEVA RIVER

رودخانه­ ی نیوا با طول 74 کیلومتر، عرض متغیر از 520 متر تا 1 کیلومتر، عمق از 1 تا 10 متر از دریاچه ی لاداگا سرچشمه می­ گیرد و از داخل شهر سنت پترزبورگ عبور می­ نماید و به خلیج فنلاند و از آن جا هم به دریای بالتیک منتهی می ­شود.

آب این رودخانه شیرین است. در طول تابستان این رودخانه برای رفت و آمد کشتی­ های تجاری و گردشگری باز است، اما در زمستان به کلی یخ می­ بندد. این ویژگی رودخانه به شهر سنت پترزبورگ در زمان محاصره توسط ارتش آلمان نازی کمک شایانی نمود. چون روس ها از طریق همین رودخانه ­ی یخ بسته با سایر مناطق شوروی ارتباط برقرار نمودند و حلقه­ ی محاصره شکسته شد. شهر سنت پترزبورگ به شهر پل ها نیز معروف است و دارای بیشترین پل در دنیا است (539 پل) که تعدادی از آن ها پل های متحرک هستند که در ساعت خاصی از شب باز می­ شوند و راه رفت و آمد کشتی ها را می­ گشایند. این پل ها در حقیقت جزایری را که سن پترزبورگ از آن ها تشکیل شده است به هم متصل می­ نماید.
امروزه کمتر گردشگری است که به سنت پترزبورگ سفر نماید و سفری با قایق در رودخانه ­ی نیوا نداشته باشد، خصوصاً اگر این سفر در شب باشد، با جذابیت بی نظیری همراه است.

سایت رسمی: www.nevariver.ru

JoomShaper

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فراز سیر آپادانا می باشد, © 2017