پترگوف

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای ها)

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

پترگوف PETERHOF

در حومه ­ی شهر سنت پترزبورگ و در کنار خلیج فنلاند مکانی وجود دارد که بی­ تردید یکی از زیباترین مجموعه­ های دنیا یعنی پترگوف را در­ خود جای داده است.

پتر کبیر در سال 1711 شروع به احداث قصر به سبک کاخ ورسای فرانسه نمود.

این مکان در نزدیکی خلیج فنلاند قرار داشت و به همین جهت امکانات مناسب برای ساخت فواره را دارا بود که این موضوع کاملاً با میل و علاقه­ ی پتر کبیر که فواره ها را بسیار دوست می­ داشت، مطابق بود.

ساخت پترگوف که یکی از قصرهای تابستانی تزارهای روس بود، در زمان ­های الیزابت اول، کاترین کبیر، پاول اول و الکساندر اول ادامه داشت و در سال 1819 تکمیل گردید. پترگوف از دو پارک بالا و پایین تشکیل شده است و مساحت کلی آن 117 هکتار است. در این مکان 150 فواره و 5 آب نمای بزرگ به صورت آبشار وجود دارد. این فواره ­ها در زمان پتر کبیر با جریان آب طبیعی و با استفاده از اختلاف سطح کار می کردند، اما امروزه به پمپ های مدرن مجهز شده اند. در این مجموعه کلیسا، آشپزخانه، حمام خانواده ی تزار و ده ها بنای دیگر موجود است. رو به روی قصر بزرگ مجموعه­ ی فواره های سامسون قرار گرفته اند که به مناسبت پیروزی ارتش روسیه بر کشور سوئد احداث شده است.

بسیاری از وقایع تاریخی در این قصر روی داده است. به عنوان مثال می­ توان به بازداشت خانگی کاترین کبیر قبل از رسیدن به قدرت و توطئه­ ی او برای سرنگونی پتر سوم اشاره نمود.

این مجموعه به دلیل برخورداری از فواره­ های بی­ نظیر، در دنیا به پایتخت فواره ها شهرت دارد.

مجموعه­ ی پترگوف، این نگین سنت پترزبورگ از طریق زمینی و دریایی با سنت پترزبورگ ارتباط دارد که سفر دریایی با جذابیت بیشتری همراه است.

سایت رسمی پترگوف: www.peterhofmuseum.ru

JoomShaper

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فراز سیر آپادانا می باشد, © 2017