قلعه پتر و پاول

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای ها)

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

قلعه ­ی پترو پاول THE PETER AND PAUL FORTRESS

قلعه پترو پاول اولین ساختمان و اثر معماری شهر سنت پترزبورگ می­ باشد و به منظور کنترل رودخانه­ ی نیوا و دسترسی به دریای بالتیک احداث گردید. به همین دلیل پترکبیر این قلعه را در جزیره ­ی زایاچی احداث نمود.


تاریخ شروع احداث این قلعه 16 می سال 1703 می­ باشد که تاریخ تأسیس شهر سن پترزبورگ نیز محسوب می­ گردد. این قلعه به منظور برخورداری از توان دفاعی بالا به صورت شش ضلعی ساخته شد و در جریان جنگ شمال بین روسیه و سوئد نقش مهمی را ایفا نمود.
سازندگان آن دومنیکو ترزینی (معمار مشهور ایتالیایی) و کریستوفر مینیخ (معمار نظامی آلمانی) می باشند. هرچند که معماران دیگری نیز در تکمیل و تزئین این بنا سهم داشتند. ارتفاع متوسط دیوارهای قلعه 12 متر و ضخامت آن­ ها حدود 10 متر می ­باشد. در مرکز قلعه کلیسای پتر مقدس قرار دارد که ساختمان آن با ارتفاع 122/5متر اکنون نیز بلندترین ساختمان شهر به حساب می آید. این کلیسا از آن لحاظ دارای اهمیت می باشد که آرامگاه تمام امپراتورهای روسیه و خانواده ­ی آن ­ها در آن­جا قرار دارند.

از ساختمان های مهم دیگر در محوطه­ ی قلعه ی پتر و پاول می ­توان به ضرابخانه ­ی روسیه اشاره کرد. این ضرابخانه از دوران قدیم تا حال، مسئول ضرب مسکوکات و انتشار اسکناس روسیه می باشد.

از ساختمان ­های دیگر این بنا، زندان می­ باشد که به زندان باستیل روسیه معروف است. یکی از زندان­ی های آن ولیعهد الکسی پسر پتر کبیر بود و به زندانیانی دیگر مثل داستایوسکی، برادر بزرگ لنین، گورکی و ... می ­توان اشاره نمود.

در بازدید از این قلعه سعی کنید ساعت 12 ظهر در آن­جا حضور داشته باشید، چون توپ ­های این قلعه رأس ساعت 12 ظهر هر روز شلیک می­ نمایند.

JoomShaper

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فراز سیر آپادانا می باشد, © 2017