موزه ارمیتاژ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای ها)

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

موزه­ ی ارمیتاژ یا آرمیتاژ THE HERMITAGE

لغت ارمیتاژ که ریشه ­ی فرانسوی دارد به معنای مکان خلوت می­ باشد. این موزه بزرگ­ ترین موزه­ ی جهان است که افتخار ملی روسیه به شمار می­ رود و نشانه ­ی هنر معماری و فرهنگ روسیه می باشد.

این موزه دارای مجموعه­ ای از آثار هنری تراز اول دنیا و همچنین کاخ های زیبا و اتاق های مجلل می­ باشد که در زمان های مختلف توسط معماران معروف دنیا طراحی شده است.

ارمیتاژ یا قصر زمستانی مجموعه ای است از پنج ساختمان که نخستین ساختمان آن، کاخ زمستانی است که توسط معمار ایتالیایی "راسترلی" طی سال های 1754 تا 1762 و در زمان حکومت دختر پتر کبیر "الیزابت" ساخته شد.

طی سال های 1764 تا 1775 و در زمان فرمانروایی کاترین کبیر، ارمیتاژ کوچک توسط ژان باتیس والین و یوری والتن ساخته شد.

سومین ساختمان، ارمیتاژ قدیم طی سال ­های 1771 تا 1787 توسط یوری والتن (معمار معروف) ساخته شد. چهارمین ساختمان، ارمیتاژ جدید است که در سال­ های 1783 تا 1787 توسط کوآرنگی ساخته شد.

آخرین ساختمان، ارمیتاژ جدید است که در سال­ های 1842 تا 1851 توسط کلز ساخته شد.

در زمان کاترین کبیر کلکسیون­ های بسیاری از نقاشی­ ها و مجسمه ­های جهان به این موزه تعلق گرفت.

در سال 1837 در موزه­ آتش سوزی عظیمی رخ داد و سال­ های بعد این موزه تعمیر شد.

در زمان جنگ جهانی اول سالن­ های این قصر به عنوان بیمارستان نظامی مورد استفاده قرار گرفت و تا سال 1917 هم چنان کاخ زمستانی تزارهای روس بود.

بعد از پیروزی انقلاب اکتبر سال 1917 مجموعه ­ی ارمیتاژ با فرمان لنین، ملی اعلام شد و به موزه تبدیل گردید. در سال 1941 و پس از آغاز جنگ جهانی دوم و حمله­ ی آلمان به خاک شوروی، تمام آثار ارمیتاژ توسط راه ­آهن به منطقه­ ی سیبری روسیه ارسال شد و در سال 1945 بعد از پیروزی شوروی بر آلمان، به موزه بازگردانده شد.

در سال 1996 با فرمان رئیس جمهور وقت روسیه، بوریس یلتسین موزه­ ی دولتی ارمیتاژ تحت حمایت دستگاه ریاست جمهوری روسیه قرار گرفت.

این موزه یکی از گنجینه های بی نظیر است و دارای نزدیک به سه میلیون اثر هنری از مشهورترین هنرمندان دنیا می ­باشد.

در این موزه می­ توان آثار نقاشانی چون لئوناردو داوینچی، رافائل، تی سین، رامبراند، کلود مونه، روبنس، رنوآر، ون گوگ، ماتیس، گوگن، پیکاسو و هنرمندانی مثل میکل آنژ و ... را مشاهده نمود.

سالن تمدن ایران باستان، رم، یونان باستان، مصرقدیم و چین در این موزه موجود است. آثار هنری مانند نقاشی، مجمسه، صنایع دستی، جواهرات، کوبلن و تقریباً هر نوع اثر هنری در این موزه یافت می­ شود. در کنار آن ها اتاق­ های متعلق به خانواده­ ی تزارهای روسیه با تزئینات بسیار زیبا و با استفاده از سبک­ های مختلف را می­ توان مشاهده نمود. این موزه­ ی عظیم دارای 1786 درب، 1945 پنجره و 1057 سالن یا اتاق می­ باشد.

در مورد عظمت این موزه همین بس که اگر به هر اثر حدود یک دقیقه توجه نمائید، بایستی بیش از 11 سال به تماشای این موزه بپردازید.


سایت رسمی موزه: http://www.hermitagemuseum.org

JoomShaper

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فراز سیر آپادانا می باشد, © 2017