گالری تریتیاکف TRETYAKOV GALLERY

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای ها)

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

گالری تریتیاکف TRETYAKOV GALLERY

در سمت راست رود مسکو، نزدیکی میدان سرخ، ساختمان نسبتاً کوتاهی قرار دارد که یکی از بزرگ­ترین موزه های هنری جهان با گنجینه ای از تابلوهای نقاشی با ارزش می ­باشد. این گنجینه­ ی هنری به نام بنیان­گذار آن تریتیاکف نام گذاری شد.


پاول تریتیاکف از سال 1856 جمع­ آوری تابلوهای نقاشان روسی را آغاز نمود.
این کار او به ایجاد گنجینه هنرهای ملی منجر شد.
نزدیک به 150 سالی که از تأسیس این موزه می­ گذرد، بیش از 40 هزار تابلو نقاشی، پیکر و شمایل، کار نقاشان نامی و هنرمندان روس در آن گرد آمده است. علاقه مندان برای بازدید کامل باید از 52 تالار موزه عبور کنند.
پاول میخایلوویچ تریتیاکف در سال 1832 متولد شد و تا آخر عمر در سال 1898 در این موزه خدمت می­ کرد و در معروف نمودن آثار هنری روسیه، زحمات فراوانی کشید که مورد توجه هنرمندان و حتی سیاستمداران واقع شد و مورد حمایت افراد فرهنگ دوست قرار گرفت. حتی پس از انقلاب سال 1917 در روسیه این گنجینه ­ی هنری نام خود را حفظ کرد و شهرت جهانی یافت.
شمایل های مذهبی این موزه از حیث رنگ های درخشان و اندازه های دقیق، کمپوزیسیون بسیار جالب توجه ی دارند.
آثار باراویکوفسکی نقاش بزرگ آخر سده­ی هجدهم، لویتسکی، تراپینین و پیکره های ساخته ­ی دست شوبین از جمله آثار این موزه است.
تابلوهای گنجینه ­ی هنری تریتیاکف نه تنها به لحاظ هنری، بلکه از نظر اجتماعی هم جالب توجه است. از روی تابلوها می­توان با آداب و رسوم زندگی مردم روسیه در قرون گذشته آشنا شد.
تابلوهای نقاشی بریولف با دیدی روانشناسانه کشیده شده و از این لحاظ ظرافت و دقت خاصی دارد.
تابلوهای نقاش دیگری به نام ایوانف که از جمله نقاش های رئالیست به شمار می ­آید، جنبه ­ی مذهبی دارد. برجسته­ ترین اثر او پرده­ی نقاشی ظهور مسیح بر مردم است که از سال 1832 به ذخایر این گنجینه­ ی هنری اضافه شد.
کارهای نقاشانی مانند ونتسیانف، تراپینین، فدوتف و بسیاری آثار دیگر که در این گنجینه وجود دارد، از بهترین آثار هنری رئالیستی جهان به شمار می­ روند. آثار با عظمت رپین مانند دسته­ ی مذهبی در ایالت کورسک و ایوان مخوف نیز از ذخایر این محل محسوب می شوند.
تعداد بازدیدکنندگان از گنجینه­ ی هنری تریتیاکف روز به روز بیشتر می شود. در سال 1881 حدود 8 هزار نفر برای تماشا به این گنجینه­ی هنری مراجعه کرده بودند اما در سال­های اخیر تعداد بازدیدکنندگان به بیش از 1/5 میلیون نفر رسیده است.


سایت رسمی: http://www.tretyakovgallery.ru/en

JoomShaper

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فراز سیر آپادانا می باشد, © 2017