موزه جنگ جهانی دوم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای ها)

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

موزه ی جنگ جهانی دوم و پارک پیروزی/MUSEUM OF THE SECOND WORLD WAR & VICTORY PARK

در میان جنگ­ هایی که در تاریخ روسیه وجود دارد، حمله­ ی ناپلئون و نیروهای آلمان نازی از اهمیت ویژه­ای برخوردار است.

مردم روسیه به منظور تجلیل از فرماندهان و نیروهای نظامی که برای دفاع از روسیه مبارزه نمودند، بناها و نمادهای یادبود بسیاری را ایجاد نموده اند. شاخص ­ترین آن ها در مسکو، طاق پیروزی در محوطه­ی پارک پیروزی است که به نشانه­ ی غلبه­ ی نیروهای نظامی روسیه در سال 1812 میلادی بر سپاه ناپلئون ساخته شده و دیگری موزه­ ی جنگ جهانی دوم است که به یاد جنگ آوران شوروی در جنگ علیه آلمان نازی در سال 1983 تا 1995 میلادی در بنایی بسیار مجلل و زیبا ساخته شد.
در تاریخ 23 فوریه­ ی 1958 در محل امروزی موزه­ ی جنگ، سنگ یادبود گرانیتی نصب شد که روی آن نوشته شده بود: در این مکان بنای یادبودی به مناسبت پیروزی مردم شوروی در جنگ بزرگ میهنی احداث خواهد شد.
این موزه در تاریخ 9 می 1995 به مناسبت پنجاهمین سالگرد پیروی ارتش شوروی بر آلمان نازی افتتاح گردید. مساحت کل پارک پیروزی 135 هکتار است که شامل یادمان اصلی پیروزی با ارتفاع 142 متر، موزه ی جنگ جهانی دوم به مساحت 33992 مترمربع و گالری نقاشی موزه ی جنگ با مساحت 3550 مترمربع می باشد. در محوطه­ی پارک، یک مسجد، کلیسا و یک کنیسه به یادبود شهیدان مسلمان، مسیحی و یهودی ساخته شده است.
در داخل موزه کتاب هایی که اطلاعات تمامی 27 میلیون شهید این جنگ با ذکر نام، تاریخ تولد، محل تولد، تاریخ و محل شهادت در آن ها درج شده، موجود می باشد.
یکی از جالب­ ترین قسمت های موزه، سالن اشک مادر است که در بالای مجسمه­ ی مادر، اثر هنری شیشه­ ای متشکل از 27/000/000 قطعه کریستال به یادبود 27/000/000 شهید شوروی در جنگ جهانی دوم نصب گردیده است.
هر گوشه ­ی این موزه با طراحی بسیار ماهرانه، تمام صحنه های جنگ را با استفاده از هنرهای تجسمی به گونه ای مجسم می نماید که گویا انسان در صحنه­ی نبرد حضور داشته و جلوه های شکست و پیروزی را از نزدیک احساس نموده است.

www.peachmountain.com/5star/Museums_Great_Patriotic_War_Museum_Moscow.asp

www.poklonnayagora.ru

JoomShaper

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فراز سیر آپادانا می باشد, © 2017