مکان های دیدنی ژاپن

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.95 (10 رای ها)

امتیاز کاربران

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

 1- کاخ امپراتور توکیو    Tokyo Imperial Palace

کاخ امپراتوری توکیو در محل قبلی قلعه ادو واقع شده است. کاخ امپراتور در پارک بزرگی واقع شده است در مرکز توکیو که دورتا دور آن با خندق و دیوارهای سنگی عظیم پوشیده شده است. این کاخ اقامتگاه خانواده امپراتوری ژاپن است.


قلعه ادو مقر حکومتی سلسله Tokugawa shogun بود که از سال 1603 تا 1867 در ژاپن حکومت کرده است. پس از سرنگونی این سلسله، پایتخت کشور و اقامتگاه امپراتوری از کیوتو به توکیو تغییر کرد و در سال 1888 ساخت این کاخ امپراتوری اتمام یافت. کاخ امپراتوری در جنگ جهانی دوم تخریب شد، اما پس از آن با همان سبک قبلی بازسازی شد.
ورود به قسمت داخلی کاخ از طریق دو پل امکان پذیر است. پل سنگی مگانباشی به معنی یک چشم و پل چوبی دو طبقه نیجوباشی به معنی دو پل.


بطورکلی بازدید از قسمت های داخلی کاخ امپراتور برای مردم امکان پذیر نیست. و فقط در دوم ژانویه به مناسبت سال نو و 23 دسامبر به مناسبت تولد امپراتور بازدیدکنندگان می توانند وارد محوطه داخلی کاخ شوند و اعضای خانواده امپراتوری که در بالکن کاخ حضور دارند را ملاقات کنند.

علاوه بر این در بقیه طول سال گشت های مختلفی برای بازدید از محوطه کاخ - البته بدون وارد شدن به داخل ساختمان ها - ارائه می شود. مدت زمان این گشت ها 75 دقیقه است که روزانه بجز یکشنبه و دوشنبه از ساعت 10 تا 13:30 برگزار می شود. در کنار محوطه داخلی کاخ امپراتور، کاخ دیگری به نام باغ شرقی قرار دارد که در تمام طول سال بروی بازدیدکنندگان باز است.

 

2- آساکوسا در توکیو     Asakusa

آساکوسا مرکز یکی از محله های قدیمی توکیو به نام شیتاماچی (Shitamachi) است که هنوز جو و فضای دهه های گذشته توکیو راحفظ کرده است. اصلی ترین جاذبه آساکوسا معبد بودایی بسیار مشهور سنسوجی (Sensoji) است که در قرن هفتم میلادی ساخته شده است و از طریق خیابان ناکامیس (Nakamise) که خیابانی پر از مغازه های سوغاتی و صنایع دستی سنتی، خوراکی های محلی است می توانید به معبد سنسوجی (Sensoji) دسترسی پیدا کنید. براحتی می توانید در آساکوسا پیاده روی کنید و به کشف جاذبه های آن بپردازید یا می توانید سوار بر کالسکه های ژاپنی جینریکیشا (Jinrikisha) در مسیرهای کوتاه و بلند در این محله گردش کنید.

 

 

آساکوسا قرن ها اصلی ترین محله تفریحی توکیو بود. در دوره ادو (1603-1867) زمانی که این محله در خارج از محدوده شهر قرار داشت محل تئاتر کابوکی (Kabuki) بود و در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم تفریحات مدرن از جمله سینما وارد این محله شد.
در حملات هوایی جنگ جهانی دوم بخش زیادی از آساکوسا ویران شد و با بازسازی محیط اطراف معبد سنسوجی محبوبیت سابق اش را دوباره بدست آورد، اما با این حال محله تفریحی آساکوسا جذابیت قبل را ندارد. البته با افتتاح برج مخابراتی توکیو اسکای تری (Tokyo Skytree) به ارتفاع 634 متر و پیاده روی 20 دقیقه ای در کرانه رودخانه سومیدا منجر تعداد گردشگران در این منطقه افزایش یافته است.

 


جاذبه های آساکوسا:

معابد و زیارتگاه ها

دروازه کامیناری

کامیناریمون به عنوان سنبل آساکوسا یکی از دو دروازه بزرگی که به معبد سنسوجی منتهی می شود. تاریخ اولین ساخت آن به 1000 سال پیش برمیگردد.

معبد سنسوجی

سنسوجی معبدی است بودایی که یکی از کهن ترین، معروفترین و رنگارنگ ترین معابد است و در افسانه ها گفته می شود که در سال 628 دو برادر صیاد مجسمه کانن (Kannon) الهه رحمت را در رودخانه سومیدا صید کردند، اما هربار که مجسمه را به آب برمیگرداندند مجسمه به سمت آنها باز می گشت. به تبع آن، معبد سنسوجی در کنار الهه کانن احداث و ساخت آن در سال 645 به عنوان کهن ترین معبد توکیو پایان یافت. ساختمان معبد سنسوجی پس از جنگ بازسازی شده است.

معبد آساکوسا

ساعات بازدید: تمامی ساعات
معبد آساکوسا که با نام معبد سانجا ساما (Sanja-sama) نیز معروف است، در دوره ادو ساخته شد و از حملات هوایی 1945 در امان ماند. جشنواره سانجا ماتسوری (Sanja Matsuri) یکی از جشنواره های معروف و دیدنی است که هر ساله در آخر هفته نیمه ماه می از جمعه تا یکشنبه در معبد برگزار می شود.

خیابان ناکامیس

ساعات بازدید براساس ساعت کاری مغازه هاست که معمولا از ساعت 9:00 تا 19:00 است.
طول خیابان ناکامیس از کامیناریمون تا صحن معبد سنسوجی حدود 250 متر است. که با بیش از 50 مغازه و فروشگاه پوشیده شده است. در اینجا میتوانید خوراکی های محلی را سرو کنید و از مغازه های سوغاتی خرید کنید.

شین ناکامیس (Shin-Nakamise) یا ناکامیس جدید که عمود بر خیابان قدیمی ناکامیس است خیابان سرپوشیده ای است که پر از فروشگاهها و رستوران های متنوع است.

کروز رودخانه سومیدا


اتوبوس دریایی توکیو (Tokyo Water Bus) گشت های دریایی 30 تا 60 دقیقه ای اجرا می کند.

پارک سومیدا

این پارک در دو طرف رودخانه سومیدا صدها متر امتداد دارد که در بهار شکوفه های گیلاس این منطقه را بسیار دیدنی میکند. می توانید در شنبه آخر ماه جولای به تماشای آتش بازی رودخانه سومیدا بروید.

 

3- اودایبا Odaiba

اودایبا یک منطقه مشهور تفریحی و تجاری بر روی یک جزیره در خلیج توکیو است. این منطقه شامل مجموعه ای از جزایر دفاعی است که در اواخر عصر ادو برای حفاظت از توکیو در برابر حملات احتمالی دریایی بخصوص برای مقابله با حملات دریاسالار پری (Commodore Perry) ساخته شده است.

 

بیش از یک قرن بعد، این جزایر کوچک به هم متصل شدند و جزیره بزرگتری را تشکیل دادند. و پروژه ی بزرگ توسعه توکیو با هدف تبدیل اودایبا به یک منطقه مسکونی و تجاری فوق پیشرفته در دهه 1980 شروع شد. اما با وقوع بحران حباب اقتصادی در اوایل دهه 1990 اودایبا تقریبا خالی از سکنه شد.


این بحران در نیمه دوم دهه 1990 پس از افتتاح چندین هتل، مرکز خرید و قطار هوایی یوریکامونه (Yurikamome) پایان یافت، و باعث توسعه اودایبا و تبدیل آن به یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری توکیو شد. شما میتوانید در اودایبا مشغول خرید و تفریح باشید.


با وجود موانع اولیه، پروژه های عظیم توسعه ای در اودایبا انجام شد که سازه های معماری مهم توکیو هم در این گروه قرار دارند مانند: ساختمان صدا و سیمای فوجی، سازمان مخابرات و نمایشگاه بین المللی توکیو. این شهر مدرن فضای سبز عالی و مبلمان شهری پیشرفته ای دارد.

4- هاکونه Hakone

هاکونه بخشی از پارک ملی فوجی-هاکونه-ایزو است که کمتر از 100 کیلومتر با توکیو فاصله دارد. هاکونه با چشمه های آب گرم، زیبایی طبیعی شگفت انگیز و چشم انداز کوه فوجی یکی از مشهورترین مقاصدی است که گردشگران ژاپنی و بین المللی برای استراحت در دل طبیعت و فرار از محیط شهری توکیو از آن بازدید می کنند.


دریاچه آشینوکو در دهانه کوه هاکونه بعد از آخرین فوران آن حدود سه هزار سال پیش تشکیل شد. امروزه دریاچه آشینوکو با پشت زمینه کوه فوجی سمبل هاکونه محسوب می شود و بهترین چشم اندازی است که از زاویه های مختلفی همچون موتوهاکونه، باغ قصر هاکونه و از طریق کروز دریاچه قابل مشاهده است. اگر خوش شانس باشید وهوا ابری نباشد میتوانید کوه فوجی را ببینید. فصول سرد سال، صبح زود و ساعات پایان روز وقت خوبی برای دیدن کوه فوجی است.


به جز شهرهای کوچکی در شرق و شمال دریاچه آشینوکو و چندتا هتل ساحلی قسمت های عمده ساحل دریاچه توسعه نیافته است.

در این منطقه دو شرکت قایقرانی امکانات گشت دریاچه را بین موتوهاکونه (Moto-Hakone) و هاکونه ماچی (Hakone-machi) در سواحل جنوبی و توگندای (Togendai) و کوجیری (Kojiri) در پایانه های شمالی دریاچه فراهم میکنند.

تلکابین هاکونه بهترین و مشهورترین راه برای بازدید از هاکونه است که ایستگاه های سونزان (Sounzan) و توگندای (Togendai) را به هم وصل میکند. و در طول مسیر در ایستگاه های اواکودانی (Owakudani) و اوباکو (Ubako) توقف می کند. واگن های تلکابین که هرکدام ظرفیت 10 نفر را دارند در هر دقیقه حرکت میکنند و کل مسیر تلکابین 30 دقیقه است. در طول مسیر میتوانید از چشم انداز چشمه های گوگردی جوشان آب گرم دره ی Owakudani، دریاچه آشینوکو و کوه فوجی لذت ببرید.


5-دیزنی سی Disney Sea

یکی از مشهورترین مقاصد تفریحی-گردشگری ژاپن دیزنی ریزورت (Disney Resort) است که شامل دو بخش اصلی "دیزنی لند" و "دیزنی سی" است. دیزنی سی (DisneySea) توکیو یک پارک موضوعی رویایی، بی همتا و مختص ژاپن است. که طراحی آن از اسطوره ها و افسانه های دریایی الهام گرفته شده است. دیزنی سی شامل هفت بندرگاه زیر است:
بندرگاه مدیترانه ای، جزیره اسرارآمیز، مرداب پری دریایی، ساحل عربی، دلتای رودخانه گم شده، بندر دیسکاوری و اسکله آمریکایی.
با اینکه دیزنی سی توکیو برای همه سنین مناسب هست ولی به طور خاص برای افراد بزرگسال طراحی شده است. این پارک علاقمندان به غذاهای خوب را با فراهم کردن انتخاب های گسترده تری در رستوران ها نسبت به دیزنی لند مخاطب قرار داده و انواع نوشیدنی ها را سرو می کند.

بندرگاه مدیترانه ای در ورودی دیزنی سی برگرفته از یک شهر بندری در ایتالیاست. اسکله آن سبک کانال ها و قایق های ونیز را نمایان می کند. ساختمان های آن مثل هتل میراکوستا توکیو (Tokyo DisneySea Hotel MiraCosta) است. نمایش های متنوع قایق ها، چشمه ها و فواره های آب را از دست ندهید.

جزیره اسرار آمیز بخشی از داستان ژول ورن است که می توانید در قلب دیزنی سی داخل یک کوه آتشفشانی پیدا کنید. با زیر دریایی کاپیتان نمو اعماق اقیانوس را کشف کنید یا سفری در مرکز زمین با ماشین های اکتشاف داشته باشید.


مرداب پری دریایی به ساکنان زمین اجازه کشف دنیای دریایی آریل و دوستانش ( Ariel and her fishy friends) را می دهد. این محیط عجیب غریب دیزنی سی با گردش های سواری اش مخصوص کودکان خردسال ساخته شده.

ساحل عربی دنیای علی الدین و داستان های 1001 شب را بازگو می کند. اینجا می توانید شعبده بازی های جنی را ببینید یا با سندباد مشغول اکتشاف های دریایی شوید.

دلتای رودخانه گمشده در بین خرابه های یک معبد هرمی قدیمی در جنگل های مرکزی آمریکا ساخته شده است. در سفری با ماجراهای ایندینا جونز درون خرابه های معبد را کشف کنید. هنگامی که ترن هوایی ارواح خشمگین در حال غریدن است. این بندرگاه یکی از ایستگاههای کشتی حمل و نقل دیزنی لند است که بین قسمت های مختلف پارک سفر میکند.

بندر دیسکاوری یه بندر پیشرفته است که بازدیدکنندگان میتوانند سوار استورم رایدر که یک ترن هوایی مجازی و خیالی است بشوند. یا یکی از زیر دریایی های آزمایشی را که بین صخره ها و چشمه ها و گرداب ها سفر میکند را برانید.

منطقه اسکله آمریکایی براساس شهرهای بندری قرن بیستم که در اطراف نیویورک، نیوانگلند و کیپ کد هست طراحی شده است. این منطقه شامل قطار هوایی، رستوران ها و مغازه های به سبک آمریکایی، یک خانه بازی و اقیانوس پیمای اس اس کلمبیا که رستوران ها سالن های زیادی را در خود جای داده. در اینجا برج ترور راید را هم میتوانید ببینید.

 

JoomShaper

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت فراز سیر آپادانا می باشد, © 2017